ТОВ "Екокідс"   Телефон : +38 (044) 273-57-48

Очищувальний засіб для лікування себорейного дерматиту у новонароджених

усуває жахливий жовтуватий, плямистий, жирний, лускатий і твердий шкірний висип на шкірі голови новонародженої дитини;

рекомендується використовувати у пологових будинках для новонароджених дітей;

чудово підходить у випадках коли у переношених діток проблеми з сухою шкірою;

cкладається з оливкового масла та рослинних екстрактів;

дуже ефективний та зручний засіб;

має приємний запах.

Гнейс

(жирні лусочки на волосистій частині голови, жовтуватого, можливо сіруватого кольору )

 

Питання, які найчастіше виникають у батьків і лікарів у випадках гнейсу, постнатальної десквамації (себорейного дерматиту) у новонароджених і немовлят та відповіді на почуті запитання.

 

1. На волосистій частині голови дитини (чоло, довкола великого тім’ячка) з’явились жирні кірочки, що зливаються, різної товщини, жовтуватого кольору. Що це?

 

У дитини з’явились, так звані, жирні лусочки (гнейс), які мають вигляд скоринок, що складаються із суміші лусочок шкірного покриву (відмерлі клітини) та секрету сальних залоз. Суцільне покриття лусочками шкіри голови забезпечується склеюванням жирним секретом (рис. 1).

Рис.1. Гнейс - жирні лусочки, що зливаються, різної товщини, жовтуватого кольору на чолі і волосистій частині голови.

2. Наскільки гнейс небезпечний для дитини?

 

Що потрібно відповісти батькам і пам’ятати лікарю.

 

Небезпеки для здоров’я дитини гнейс не несе, оскільки це тимчасові прояви незрілості шкіри немовляти. Разом з тим, при пошкодженні цілісності шкіряного покрову, під час вичісування лусочок, без проведення попередніх заходів з уникання травматизації шкіри, можливий розвиток інфекційно-запального процесу, який несе в собі безпосередню загрозу здоров’ю дитини.

 

Поява гнейсу у дитини може насторожувати до її схильності до окремих захворювань і нетипових реакцій на звичайні подразники. Гнейс може бути однією з ознак атопічного (ексудативно-катарального) виду аномалій конституції.

Конституція – сукупність відносно стійких морфологічних і функціональних властивостей людини, обумовлених спадковістю, а також тривалим впливом зовнішнього середовища, що визначає фізичні можливості і реактивність організму.

З атопією зв’язують нетипові реакції організму на побутові, рослинні, харчові й інші алергени (пилок рослин, домашній порох, шерсть тварин). В основі цих реакцій лежить особлива спадкова схильність до розвитку деяких захворювань, а саме, бронхіальної астми, респіраторних алергозів, дитячої екземи, нейродермітів, аденоїдів. Внаслідок переважання ексудативних і катаральних процесів захворювання у дітей можуть набувати затяжного перебігу.

 

3. Чи турбує гнейс дитину?

 

Відчуття дискомфорту гнейс не викликає, однак естетично це виглядає надто не привабливо.

 

4. Що потрібно робити для попередження появи й усунення гнейсу?

 

Зазвичай перші прояви гнейсу з’являються в дітей у віці 2-3 місяців, можливо й раніше. На шкірі волосистої частини голови з’являються жовтуваті, сірі і жирні лусочки, виникає обмежене почервоніння шкіри щічок з подальшим розвитком дрібних лусочок.

 

Зазначені шкірні зміни серед дерматологів розцінюються як прояви себорейного дерматиту.

 

Розвитку себорейного дерматиту у немовлят може передувати надмірна постнатальна десквамація (рис. 2).

 

Рис. 2. Постнатальна десквамація. Дисеміноване, дрібно пластинчасте біле лущення шкіри у переношеної дитини.

Основною причиною фізіологічної десквамації вважається випаровування амніотичної рідини, сухість повітря і підвищена трансепідермальна втрата води в перші дні життя дитини. У більшості зрілих доношених новонароджених посилена десквамація епідермісу спостерігається в перші 10 днів життя. При незначних проявах вона обмежена акральними ділянками (кінцівками). Десквамація прямо пропорційно залежить від збільшення гестаційного віку й особливо яскраво виражена у новонароджених з гестаційним віком 40-42 тижні. Спостерігається її поширення на тулуб. У випадках поширеної десквамації необхідно виключити природжені іхтіози (рис.3-4), які вже у період новонародженості відрізняються від постнатальної десквамації генералізованим крупно пластинчатим лущенням, еритродермією.

 

Враховуючи те, що в основі атопічного виду аномалій конституції лежать відхилення в обміні речовин, спадково обумовлені зміни у ферментативних системах, схильність до алергічних реакцій, одним з профілактичних заходів появи гнейсу вважається виключення або мінімізація у харчовому раціоні матері, під час грудного вигодовування дитини, продуктів, що містять гістамін або сприяють його вивільненню. До таких продуктів належать: цитрусові, риба, сири, полуниця, суниця, банани, шоколад, копченості, квашена капуста, томати, горіхи, прянощі. Рекомендувати матері зменшити вживання вуглеводів, що легко засвоюються. Третину жиру забезпечувати за рахунок рослинних жирів, багатих на ненасичені жирні кислоти.

 

Рис. 3. Крупнопластинчате лущення шкіри при природженому іхтіозі.

Рис. 4. Еритродермія шкіри при природженому іхтіозі.

Якщо дитина переводиться на змішане або штучне вигодовування, потрібно пам’ятати, що переваги у виборі суміші має гіпоалергенна, оскільки інші види сумішей можуть бути провокуючим фактором появи гнейсу, молочних кірочок на обличчі, попрілостей у складках шкіри, еритематозно-папульозних й еритематозно-везикульозних висипань на шкірі тулуба і кінцівок (себорейний дерматит).

 

Превентивним місцевим заходом утворення гнейсу вважається регулярне і дуже обережне очищення шкіри голови гіпоалергенними гелями або шампунями, розроблених саме для новонароджених і немовлят.

 

У випадках появи гнейсу рекомендовано застосовувати засоби, дія яких спрямована на усунення жирних лусочок.

 

АнтиГнейс допоможе подолати проблему сухості шкіри, пов’язану з постнатальною десквамацією шкіри (себорейним дерматитом) у новонароджених дітей, особливо з ознаками переносу, позбутися непривабливих жирних жовтуватих лусочок на волосистій частині голови.

 

Спосіб застосування: для усунення ознак дитячого себорейного дерматиту очищувальний засіб «АнтиГнейс» нанесіть на шкіру волосистої частини голови за 5-10 хвилин до купання і делікатно помасуйте шкіру. Під час купання змити залишки очищувального засобу теплою водою. Після обсушування волосистої частини шкіри голови рушником, розчісуйте волосся до повного зникнення «молочних» кірочок. При початкових проявах дитячого себорейного дерматиту, вже після першого застосування «АнтиГнейс», «молочні» кірочки зникнуть. У випадках поширеного дитячого себорейного дерматиту нанесення очищувального засобу необхідно повторити кілька разів.